Wystawa prac Moniki Handke w Ciekotach

5 września 2021 r. odbył się wernisaż wystawy Moniki Handke „Światy barw” w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Autorka tak o niej pisze:

„Stefan Żeromski odczuwał kolory w sposób niezwykle wyrazisty,  intensywny, często oryginalny. Niebieskie lasy i liliowe tafle wód można w jego twórczości spotkać niejednokrotnie. Fioletowa gnojówka może zadziwiać, ale wyłącznie tych, którzy nie zdołali zobaczyć, że gnojówka bywa fioletowa. Towarzyszące wystawie krótkie cytaty uchylają drzwi do świata barw Stefana Żeromskiego, zachęcają, by przy powtórnej lekturze jego dzieł zwrócić baczniejszą uwagę na ten aspekt twórczości pisarza. Nie mają one pełnić roli tytułów poszczególnych obrazów, choć pewne podobieństwa i nasuwające się skojarzenia są nieprzypadkowe. Gdy czytam teksty Żeromskiego, często odczuwam wspólnotę patrzenia na kolory. Wiele opisywanych przez niego pejzaży miałabym ochotę namalować”.

Pełna galeria zdjęć: http://szklanydom.maslow.pl/pl/aktualnosci/pokaz/565,imieniny_stefana:_wernisaz_wystawy_swiaty_barw_moniki_handke